Технічні вимоги до державних реєстраційних номерів повітряних суден

Номера на крыло самолёта

Вівторок 22 Лютого, 2022

Вимоги до реєстраційних номерів повітряних суден

Реєстрація літаків необхідна для розпізнавання літака диспетчерами, державними органами, пілотами. Він показує країну, де проводилося оформлення повітряного судна, та у деяких випадках його тип. Після присвоєння Міжнародною організацією цивільної авіації державного реєстраційного номера повітряних суден ви зможете законно виконувати польоти по Україні та закордон.

Поклейка номерів на борт літака

Що включає реєстраційний номер літака та як його отримати?

Реєстраційний знак – розпізнавальний номер, тому його потрібно отримати приватним, комерційним та державним літакам. Це ж відноситься до пристроїв аматорської конструкції (літакам, зробленим власноруч або на замовлення). Він заноситься до Державного регістру цивільних повітряних суден України.

Бортномер складається з п’яти арабських цифр або трьох-чотирьох великих букв латинського алфавіту. Відповідно до законодавства України, ви можете замінити його будь-коли. Існує також можливість оформити бортові номери на літаки на замовлення (наприклад, під назвою компанії або ім’ям), якщо воно не використовується іншим транспортним засобом. Замінювати його можна будь-коли протягом всієї експлуатації необмежену кількість разів.

Реєстрація літаків проводиться після подання заявки та комплекту документів. Якщо ваше повітряне судно належить до категорії аматорських, потрібно також подати акт виготовлення його конструкції. Заявка розглядається упродовж 10 днів.

Для отримання бортномера вам потрібно мати такі документи:

  • Доказ права володіння літаком;
  • Фотозображення ідентифікаційної таблички організації виробника, якщо таке є;
  • Копію сторінок паспорта фізичної особи або копію сторінки установчого документа, де вказано найменування юридичної особи;
  • Копію ідентифікаційного номера;
  • Оригінал документа, що підтверджує плату державного мита.

Вимоги до бортових номерів на літаки

Державні реєстраційні номери літаків починаються з двох великих букв «UR». Аматорські конструкції отримують знак “P”, експериментальні – “EXA”, “EXZ”. Не можна використовувати символи SOS, XXX, PAN, TTT або комбінації, що починаються з Q. Відрізняються вимоги до безпілотних літаків. Знак складається з чотирьох великих букв латинського алфавіту і починається з букви «U».

Бортномера не можна розміщувати в довільних місцях. Вони наносяться на фюзеляж та крило. Якщо в цих місцях є двигун, номер наноситься на капот або верхню частину хвостового оперення. Якщо перерахованих деталей немає, потрібно нанести номер на місця, де той швидко розпізнаватиметься під час польоту і посадки.

Всі літери і цифри повинні мати один колір. Висота також має бути однаковою. Реєстраційні номери повітряних суден наносяться без нахилу чи орнаменту. Важливо, щоб наклейка була помітною, легко розпізнавалася.

Бортномер наноситься на літак за допомогою спеціальних наклейок. Ми проводимо виготовлення, монтаж та демонтаж реєстраційних номерів повітряних суден відповідно до всіх технічних вимог.